Výhodou kruhového samonosného septiku 5m3 (5000 litrů) (dvou či tříkomorový) je jednoduchá manipulace usazení. Obsluha septiků tříkomorových je snadná na obsluhu a provoz septiku je dále bezúdržbový. Usazení samonosného (septik nepotřebující obetonovat apod.) septiku se doporučuje v místech bez spodní vody nebo většího množství jílovité půdy. Dále není doporučeno usazovat kruhový septik, kde by mohla působit statická zátěž (přejezdy aut apod.). Montáž septiku probíhá jednoduše: septik položíme na základovou desku a poté obsypeme zeminou či štěrkem.

Objednávkou našeho samonosného plastového septiku obdržíte kromě kvalitního 100% českého produktu také:

 • potřebné dokumenty pro použití
 • manipulační návod pro usazení a napojení
 • protokol o nepropustnosti
 • záruční list
 • bezplatná konzultace a rady jsou pro nás samozřejmostí
Číst více

25.864 vč. DPH
22.490 bez DPH

Popis

Samonosný septik 5m3 (5000 litrů) se používá v místech, kde není vyšší statické zatížení – veřejná komunikace, přejezd aut, apod. Samonosný kruhový septik je rovněž vhodné používat v místech, kde se nenalézá spodní voda nebo těžší jílovitá půda. Tento pochozí plastový samonosný septik je usazován na základovou desku, která má tloušťku 10 – 20 cm. Poté se samonosný septik obsypává zeminou za současného plnění vody. Na horním víku unese tento septik 20 cm zeminy.

Výhody samonosného kruhového septiku

 1. skvělý poměr ceny a užitku
 2. garance absolutní vodotěsnosti
 3. dlouhá životnost produktu
 4. bezúdržbový provoz septiku
 5. odolnost proti vnějším vlivům
 6. rychlé a snadné uvedení do provozu
 7. 2 či 3 komorový systém

Použití samonosného kruhového septiku

Použití septiku kruhového samonosného se doporučuje v ideálních půdních podmínkách. Ideální v tomto případě znamená, že nehrozí v místech usazení samonosného septiku výskyt spodní vody či jílovité půdy.

Stáhnout montážní návod v PDF

Mohlo by se Vám líbit…