Jak velkou nádrž na dešťovou vodu si vybrat?

V dnešní době se stále více lidí snaží o udržitelný životní styl, což zahrnuje i šetrné hospodaření s vodními zdroji. Jedním ze způsobů, jak můžeme efektivně snižovat spotřebu pitné vody, je využití dešťové vody. Ale jak velkou nádrž na dešťovou vodu byste si měli pořídit? Tento článek vám poskytne podrobný návod na výběr správné velikosti nádrže na dešťovou vodu pro váš domov nebo podnik.

Význam shromažďování dešťové vody

Dešťová voda je skvělým zdrojem pro zalévání zahrady, mytí auta, nebo dokonce splachování toalet. Využívání dešťové vody nejenže snižuje vaši závislost na pitné vodě, ale také může významně omezit vaše vodní účty. Navíc je to krok správným směrem k ochraně našich přírodních zdrojů.

Faktory ovlivňující velikost nádrže

  1. Množství srážek ve vaší oblasti

Základním faktorem při výběru velikosti nádrže je průměrné roční množství srážek ve vaší oblasti. V České republice se množství srážek liší region od regionu, proto je důležité tyto informace zjistit pro vaši konkrétní lokalitu.

  1. Velikost střechy

Dalším důležitým faktorem je plocha vaší střechy. Čím větší plochu střecha pokrývá, tím více dešťové vody můžete zachytit. Pro výpočet množství vody, které můžete teoreticky zachytit, použijte následující vzorec: plocha střechy (m²) x množství srážek (mm) = objem vody (litry).

  1. Využití vody

Přemýšlejte také o tom, jak chcete dešťovou vodu využívat. Pokud plánujete vodu používat pouze pro zalévání zahrady, možná budete potřebovat menší nádrž než v případě, kdy ji chcete využívat pro širší spektrum aktivit, jako je mytí auta nebo splachování toalet.

Jak správně vybrat velikost

Nyní, když znáte základní faktory, je čas rozhodnout se pro konkrétní velikost nádrže. Jednoduché pravidlo říká, že pro standardní domácnost stačí nádrž o objemu 3 000 až 5 000 litrů. Avšak pokud máte velkou zahradu nebo větší střechu, může být vhodnější zvolit nádrž o objemu 10 000 litrů nebo více.

Závěr

Výběr správné velikosti nádrže na dešťovou vodu je klíčovým krokem k efektivnějšímu a udržitelnějšímu hospodaření s vodními zdroji ve vaší domácnosti nebo podniku. Pamatujte, že investice do nádrže na dešťovou vodu je investicí nejen do vaší domácnosti, ale také do budoucnosti naší planety.

Pozvánka k dalšímu čtení: Chcete se dozvědět více o tom, jak můžete využívat dešťovou vodu kromě zavlažování zahrady? Přečtěte si náš další článek na téma “Inovativní způsoby využití dešťové vody v domácnosti” a zjistěte, jak můžete dešťovou vodu využívat ještě efektivněji.

 

Podpora prodeje

Ke všemu prodávanému zboží dodáváme veškerá technická data a informace.

Individuální formáty

V případě zájmu o individuální rozměry nás neváhejte kontaktovat.

Doprava zdarma

Veškeré zboží vám doručíme zdarma až do místa určení, a to po celé ČR.

Pro velkoodběratele

Pro velkoodběratele nabízíme individuální přístup a ceny. Kontaktujte nás.